пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Оголошення: Загальні збори мешканців Святошина 27 листопада 2016 року. Заперечуємо проти проекту ДПТ житлового масиву Святошин-2!

Загальні збори мешканців Святошина
у неділю, 27.11.2016 о 16:30
Центр культури "Святошин" (Будинок культури Авіазаводу), проспект Перемоги. 112

Незалежні експерти нададуть професійну оцінку порушенням закону у проекті ДПТ житлового масиву "Святошин-2", а аткож рекомендації щодо протидії планам забудовників.

Приходьте!
Ваш голос важливий!

Заперечення громади
Відповідно до наданих інвестиційних пропозицій в проекті передбачається розміщення кварталів нової житлової забудови в обсязі 1025,56 кв.м загальної площі квартир, де проживатиме 36036 осіб.
Загальна кількість населення в межах ДПТ складає 69 214,00 осіб.
Загальна щільність населення в межах ДПТ – 640 осіб/га.
Існуюча житлова забудова в межах ДПТ представлена:
- садибною забудовою на території – 11,32 га, житловий фонд – 26 430,00 кв.м, населення – 195 осіб;
- багатоквартирною забудовою 843 124,00 кв.м загальної площі квартир, де проживає 33 047,00 осіб.
- щільність населення – 552 особи/га.
Тобто, у разі забудови житлового масиву Святошин-2 на підставі запропонованого детального плану території кількість населення збільшиться удвічі, а щільність населення становитиме 640 осіб/га.

Водночас, відповідно до п. 3.7 ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень» (надалі – ДБН 360-92**) розрахункову щільність населення на території житлового району рекомендується приймати від 110-170 люд./га (малі міста) до 190-220 люд./га (найзначніші міста) відповідно для зон міста різної містобудівної цінності (периферійної і центральної).
Щільність населення житлового кварталу з повним комплексом установ і підприємств місцевого значення слід приймати відповідно до щільності більших структурних елементів у межах 180-450 люд./га.
Згідно з п. 2.7 ДБН 360-92** при визначенні місткості основних структурних одиниць міста - планувальних районів у великих і значних містах - треба орієнтуватися на такі показники: кількість населення повинна становити від 100 до 300 тис. чол.
Таким чином, збільшення кількості та відповідно щільності населення у межах житлового масиву Святошин-2 НЕ є обґрунтованим. Оскільки у даному районі вже досягнуто гранично допустима кількість та щільність населення.

Станом на сьогодні дошкільні установи і школи житлового масиву Святошин-2 переповнені:
1) дошкільний навчальний заклад № 601 (вул. Верховинна, 17), проектна потужність 220 дітей, відвідує 319;
2) дошкільний навчальний заклад № 60 (вул. Львівська, 32), проектна потужність 115 дітей, відвідує 157;
3) дошкільний заклад № 214 (вул. Котельникова, 44), проектна потужність 80 дітей, відвідує 89;
4) дошкільний навчальний заклад № 736 (вул. Верховинна, 14), проектна потужність 245 дітей, відвідує 312;
5) спеціалізована школа № 40 (вул. Львівська, 6/3), проектна потужність 860 учнів, навчається 890;
6) Київська гімназія східних мов № 1 (вул. Львівська, 25), проектна потужність 1100 учнів, навчається 1174.
У Святошинському районі міста Києва близько 4000 дітей не можуть відвідувати дошкільні навчальні заклади у зв’язку з відсутністю вільних місць у дитячих садках.
Тобто, будь-яке нове будівництво житлових будинків спричиняє демографічну кризу, оскільки молоді сім’ї не мають належних умов для народження і виховання дітей.
Уже зараз підприємства торгівлі місцевого значення, установи охорони здоров'я (поліклінік, амбулаторій, диспансерів без стаціонарів) не здатні належним чином обслуговувати населення району: щодня в супермаркетах – черги, в поліклініках – черги.

Згідно з п. 3.11* ДБН 360-92** у житлових кварталах треба передбачати в'їзди на їх територію, а також при потребі – наскрізні проїзди в будинках на відстані не більше 300 м один від одного, а при периметральній забудові – не більше 180 м. Примикання проїздів до проїжджих частин магістральних вулиць регульованого руху допускається на відстанях не менше 50 м від перехрестя.
Для під'їзду до груп житлових будинків, великих установ і підприємств обслуговування, торгових центрів треба передбачати основні проїзди, а до будинків, що стоять окремо, - другорядні проїзди, розміри яких приймаються відповідно до таблиці 7.1 цих норм.
На другорядних (односмугових) проїздах треба передбачати роз'їзні майданчики завширшки 6 і завдовжки 15 м на відстані не більше 75 м один від одного. Тупикові проїзди повинні бути завдовжки не більше 150 м і закінчуватися поворотними майданчиками, які забезпечують можливість розвороту сміттєвозів, прибиральних і пожежних машин.
Проте вулиці житлового масиву Святошин-2 дуже вузькі та не пристосовані для постійного руху автомобілів. Натомість якщо на підставі детального плану території буде здійснюватися будівництво, щодня кілька тисяч машин намагатимуться виїхати на магістраль – проспект Перемоги – вузенькими вулицями житлового масиву під вікнами мешканців, позбавляючи їх нормального сну та відпочинку, а також загострить проблему щоденних заторів на вул. Львівська, Петрицького, Верховинна та інших.

Відповідно до п. 3.15 ДБН 360-92** площу озелененої території житлового кварталу слід приймати не менше 6 кв.м на 1 люд. (без урахування шкіл і дитячих дошкільних установ). У таблиці 3.2 ДБН 360-92** визначено розміри та відстані від них до житлових будинків.
Проте у разі будівництва нових житлових будинків ландшафтно-рекреаційна територія буде значно зменшена, що порушує право мешканців житлового масиву Святошин-2 на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Також нові житлові будинки будуть під’єднані до існуючих інженерних мереж, що створює ризики погіршення надзвичайно дорогого водо-, тепло- і електропостачання існуючих будинків мікрорайону.

Окрім вищевказаного, інформуємо Вас, що за останні роки ще більше загострило існуючі соціальні, екологічні та економічні проблеми житлового масиву незаконне будівництво об’єктів житлової забудови за наступними адресами:
1)       вул. Львівська, 3 – на території Міського центрального протитуберкульозного диспансеру, міжрайонне відділення № 2;
2)       вул. Львівська, 15 – на території військового санаторію: сотні дерев цінних порід знищено, до того ж на даній земельній ділянці знаходиться об'єкт культурної спадщини – Дачний будинок В. Мировича;
3)       вул. Львівська, 18 Б – у буферній зоні, що захищає мікрорайон від забрудненого автомобільними викидами просп. Перемоги;
4)       вул. Верховинна, 53/13 – на території санаторію поліграфкомбінату «Україна»;
5)       пров. Святошинський, 2 – будівництво багатоповерхового житлового будинку замість запланованого дитячого садка;
6)       просп. Перемоги, 109 – будівництво багатоповерхового житлового будинку на території районного управління поліції;
7)       вул. Крамського, 10 – ділянку передано забудовнику «Укрбуд» без погоджень із громадою.