Львівська, 18 Б - мешканці Святошина рятують столітні дуби від незаконного будівництва

Ділянка за адресою вул. Львівська, 18 Б має площу близько 1,5 га і розташована біля проспекту Перемоги, між станціями метро "Святошин" і "Житомирська". Колись це був дитячий санаторій, і на території збереглися столітні дуби.
ТОВ "АСМА-КРИМ" планує забудувати цю земельну ділянку.
Мета святошинців - зберегти зелені насадження та змусити Київську міську ради надати цій території статус скверу.


Wikimapia: http://wikimapia.org/#lang=en&lat=50.455841&lon=30.377229&z=17&m=b&show=/29576086/uk/%D0%93%D0%B0%D0%B9


Громадські слухання щодо недопущення будівництва на вул. Львівській, 18 Б у Святошинському районі м. Києва 8 вересня 2016 року

Демонтаж паркану у вересні 2016 року узгоджено на громадських слуханнях для забезпечення вільного доступу громади і представників органів влади на територію.

 

Прес-конференція в УНІАН: Кияни проти забудовного свавілля

Кияни проти забудовного свавілля. Активісти станції метро Героїв Дніпра, вул.Вербицької, 1, вул.Львівської, 15, вул.Жилянської, 120-б, вул.Саксаганського, 133-б, Урицького, урочища Бичок - про зухвалість забудовників, бездіяльність правоохоронних і контролюючих органів і меморандум. Жителі розкажуть про ті події, які відбуваються на протязі останніх днів на їх забудовах, про бездіяльність влади Києва, поліції, ДАБІ. На противагу меморандуму влади, поліції і забудовників, активісти підпишуть свій меморандум про об’єднання.

Відео за посиланням:

http://www.unian.ua/multimedia/video-1/44065-kievlyane-protiv-proizvola-zastroyschikov.htmlЗемельна комісія Київради підтримала ініційований мною проект рішення про непоновлення договору оренди забудовнику ТОВ «АСМА-КРИМ» по вул. Львівській, 18 та створення скверу на земельній ділянці площею у 1,5 га.
Рішенням екс-Київради забудовнику фактично дозволяло масове знищення лісових насаджень на площі понад 1 га, що викликало гострий соціальний конфлікт між забудовником і громадою. Громадським активістам вдалося не допустити будівництва жодних будівель на цій ділянці.
Незважаючи на очевидний громадський конфлікт, рішенням нелегітимного складу депутатів Київради від 13 листопада 2013 року №640/10128 товариству «АСМА-КРИМ» було дозволено поновити на 5 років договір оренди цієї земельної ділянки. Однак, станом на 5 серпня 2014 року, відповідну додаткову угоду до договору оренди цієї ділянки так і не було укладено. Отже, договір оренди даної земельної ділянки втратив свою чинність ще у жовтні 2012 року.
Слід врахувати, що комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Святошинського району було офіційно встановлено кілька фактів, коли невстановленими особами на цій ділянці було здійснено спроби знищити багаторічні насадження хімічним та механічним способами.
Листом №107-КО-3109-1508 від 24.06.2014р. Святошинська РДА офіційно запропонувала Київраді скасувати рішення від 13 листопада 2013 року №640/10128 «Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «АСМА-КРИМ» договору оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючого адміністративно-офісного будинку і для будівництва готельно-житлового комплексу з об′єктами громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18 (літ. Б) у Святошинському районі м. Києва» та запропонувала створити на цій ділянці сквер для відпочинку мешканців цього мікрорайону.
Крім цього, слід зауважити, що Декларація про початок виконання будівельних робіт на вказаній земельній ділянці товариству «АСМА-КРИМ» Інспекцією архітектурно-будівельного контролю не видавалася.
https://www.facebook.com/t.melihova/posts/602445756553618
http://melihova.kiev.ua/index.php?nma=news&fla=stat&nums=139
http://gazeta.ua/blog/47459/zemelna-komisiya-vistupaye-za-stvorennya-skveru-na-vul-lvivskij-18Ділянку по вулиці Львівській у Києві, де в старих корпусах дитячого садка вже обжилися різні фірми, а у дворі – безхатченки, планували забудувати ще у 2007 році. Але суди тривають, КМДА народжує у муках проект по облаштуванню скверу, а тим часом зелену зону потихеньку знищують.
У 2007 році Київська міська рада надала ТОВ «АСМА-Крим» ділянку в оренду на 5 років для побудови готельно-ресторанного комплексу із паркінгом. У 2015 році Київрада відмовила у продовженні оренди ділянки – переважно тому, що на ній нічого не будували. Це рішення «АСМА-Крим» оскаржила у господарському суді Києва, який став на бік Київради. Потім Київський апеляційний господарський суд 31 березня 2016 року скасував рішення Господарського та постановив продовжити оренду. Вищий господарський залишив це рішення без змін.
Але це папери і бюрократія, а в реальності відбувається приблизно наступне: з 2007 року дерева на ділянці потихеньку пошкоджують. Як зазначено у акті комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Святошинського району, станом на березень 2012-го було пошкоджено 48 дерев, переважно дуби та сосни. Деревам просвердлювали стовбури та підливали невідому речовину – на деяких з них ці дірки досі видно. Схоже, що таким чином, як вважають мешканці будинків, що розташовані поряд, до осені ділянку хочуть зробити повністю «підготованою» під вирубку – і згідно з нормами щодо сухостою, тут слова ніхто не скаже.
Тим часом загадкова фірма «АСМА-Крим», що базується, за словами активістів, на окупованому півострові, та займається паливними матеріалами, згідно з договором мала би займати будівлю на цій ділянці за адресою Львівська, 18б. Під час першого візиту на об’єкт лише фотографую та розпитую в місцевих про ділянку, фірму та загальну ситуацію, чекаю документів – без них навідуватися у офіс до кримчан зарано, хай навіть в них там на повну робочий день. Сьогодні під час другого рейду виявляється, що на Львівській, 18б цієї компанії немає, мене футболять у сусідній корпус, 18а. Там навіть не чули такої назви. Міський телефон компанії теж не відповідає. Згодом місцевий мешканець, що якраз привів на ділянку представників районного зеленбуду, розповідає, що кримчани доволі давно залишили будівлю і, мабуть, вже поїхали аж у Крим, і керують процесами дистанційно. Тобто цікава ситуація: є рішення суду на їхню користь і всі можливості починати забудову, а самого забудовника спробуй знайди. А зеленбудівці нічого конкретного не кажуть – дерева порахували, планують звертатися у Департамент земельних ресурсів. А місцеві депутати обіцяють позиватися до Верховного суду.
А ще є бюрократична тяганина у Київраді щодо надання ділянці статусу скверу, яка відбувається ніби паралельно із судовими процесами та відповідними рішеннями щодо продовження договору оренди. Проект рішення щодо скверу курсує кафкіанськими коридорами між департаментами благоустрою та екологічними комісіями. У червні у КМДА посилаються на рішення суду щодо продовження оренди ділянки, у липні – пишуть, що проект рішення щодо скверу не погоджений департаментом фінансів. Але внести проект на розгляд сесії при цьому все одно урочисто обіцяють.
І ще є місцеві активісти, які у зверненнях, наприклад, до Святошинської райдержадміністрації попереджають, що в разі чого вдаватимуться до протестних акцій.
У зверненні від липня цього року, зокрема, місцевими мешканцями зазначено, що ділянка є «фактично єдиними зеленими легенями та безальтернативним місцем можливого відпочинку для мешканців всіх прилеглих багатоквартирних будинків, насамперед для людей літнього віку і дітей».
Це не перший і не останній об’єкт на Святошині, де зеленої зони лишилось ще багато, а забудовників стає все більше. Активісти планують нумерувати дерева, чергувати, вдаватися до інших хитрощів - все у кращих традиціях екозахисту. Крім того, за неофіційною інформацією, у активістів є сусіди серед високопосадовців, яким, напевно, має бути не байдуже. Якщо вони дійсно там живуть. І до них теж планують звертатися. Чи через інформаційний запит, чи просто по-сусідськи подзвонять у двері – не уточнювали.
Один нюанс: місце пошкодження дерев у акті позначено за адресою - проспект Перемоги 105-107 (ділянка дійсно тягнеться аж до проспекту від вулиці Львівської). А у договорі про оренду та забудову адреса - Львівська, 18. І тут, виходячи з багатого досвіду, наприклад, харківських вирубок та забудов, можуть виникнути проблеми.
https://beztabu.net/krimchani-na-svyatoshini-shcho-zalishitsya-vid-zelenoyi-zoni_n2351


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія VII скликання
РІШЕННЯ
21.05.2015 N 558/1422
Про відмову у поновленні договору оренди земельної ділянки
та скасування рішення Київської міської ради від 13.11.2013 N 640/10128
"Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ"
договору оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування
існуючого адміністративно-офісного будинку і для будівництва
готельно-житлового комплексу з об'єктами громадського
призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18 (літ. Б)
у Святошинському районі м. Києва та надання
ділянці статусу скверу"
Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", статтею 9 Земельного кодексу України, статтею 188 Господарського кодексу України та статтею 416 Цивільного кодексу України та зважаючи на численні скарги мешканців міста Києва щодо недоцільності забудови земельної ділянки із зеленими насадженнями на вул. Львівській, 18, Київська міська рада вирішила:
1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ" у поновленні договору оренди земельної ділянки від 18.10.2007 N 75-6-00363 площею 1,1581 га, укладеного між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ" для експлуатації та обслуговування існуючого адміністративно-офісного будинку і для будівництва готельно-житлового комплексу з об'єктами громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18 (літ. Б) у Святошинському районі м. Києва.
2. Скасувати рішення Київської міської ради від 13.11.2013 N 640/10128 "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ" договору оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючого адміністративно-офісного будинку і для будівництва готельно-житлового комплексу з об'єктами громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18 (літ. Б) у Святошинському районі м. Києва".
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 14.06.2007 N 870/1531 "Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючого адміністративно-офісного будинку та для будівництва готельно-житлового комплексу з об'єктами громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18 (літ. "Б") у Святошинському районі м. Києва".
4. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
4.1. Вчинити відповідні дії для зняття з реєстрації договору оренди земельної ділянки від 18.10.2007 N 75-6-00363, укладеного між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ".
4.2. Проінформувати товариство з обмеженою відповідальністю "АСМА-КРИМ" про прийняття цього рішення.
5. Доручити Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації в місячний термін підготувати та подати на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики проект рішення Київської міської ради про надання земельній ділянці на вул. Львівській, 18 (літ. Б) у Святошинському районі м. Києва статусу скверу.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Київський міський голова В. Кличко
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3071/doc/1464354292.html
http://consultant.parus.ua/?doc=09QLB048A1&abz=HHEEW